Xi'an Naturetech Co, Ltd
call us on: +86-29-63652300
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Güçlü Alkalinli ve Korozif Potasyum Humat

Xi'an Naturetech Co, Ltd | Updated: Sep 22, 2017

Potasyum hidroksit (kimyasal formülü: KOH, miktar: 56.11) beyaz toz veya pul pul. Potasyum Humat Erime Noktası 360 ~ 406 ℃, Kaynama Noktası 1320 ~ 1324 ℃, Göreceli Yoğunluk 2.044g / cm3, Parlama Noktası 52 ° F, Kırma Endeksi n20 / D1.421, Buhar Basıncı 1mmHg (719 ℃) . Potasyum Humat Kuvvetli alkalin ve aşındırıcı madde ile. Havadaki nemi kolayca absorbe eder ve çözündürme, karbon dioksitin potasyum karbonattan emilmesi. Yaklaşık 0,6 kısım sıcak su, 0,9 kısım soğuk su, 3 kısım etanol ve 2,5 kısım gliserol çözülmüştür. Su, alkol veya asit ile çözüldüğünde çok fazla ısı üretir. Potasyum Humat 0.1 mol / L çözeltinin pH değeri 13.5 idi. Orta toksik, yarı öldürücü doz (sıçan, oral) 1230mg / kg. Etanolde çözünür, eterde az çözünebilir. Çok kuvvetli bir alkali ve aşındırıcı, doğası ve kostik soda benzeri.

Organizasyon yanma etkisi vardır, protein çözünür, Potasyum Humat alkali denatüre protein oluşumu. Özellikle mukozaya sıçrayan deride sıçrayan solüsyon veya toz, yumuşak kabuk üretebilir. Çözelti konsantrasyonu ne kadar yüksekse, sıcaklık arttıkça potasyum humat etkisi de o kadar güçlü olur. Göze sıçradığında, sadece kornea zarar vermekle kalmaz aynı zamanda gözü derin doku hasarı haline getirir.

İzin verilen maksimum konsantrasyon 0,5 mg / m'dir. İş, yanlışlıkla dokunmak gibi cilde ve gözlere dokunmamalı, suyun hasarlı parçaları yıkamalı ve sonra% 5 asetik asit, tartarik asit, hidroklorik asit veya sitrik asit çözeltisi ile ıslatılmalıdır; Potasyum Humat dikkatle su ya da salin uygulamak Yavaş yıkama 10-30 dakika sonra karnivakainin% 2'sine veya cardaine solüsyonunun% 0.5ine tıklayın. Kullanım eldivenler, manşetler, Potasyum Humat önlükleri, ayakkabılar ve diğer iş güvencesi ürünleri giyen üniforma ile sağlam kıyafetle giyilmeli, eller nötr ve hidrofob merhem ile kaplanmalıdır.

1, oksalik asit ve çeşitli potasyum üretimi için, aynı zamanda elektrokaplama, heykel, litografi vb. Için bir kurutucu, emici olarak kullanılır.

2, ağırlıklı olarak potasyum permanganat, potasyum karbonat ve benzeri gibi potasyum gibi hammadde üretimi için kullanılır. Farmasötik endüstrisinde, potasyum bor, spironolakton, heparanol, testosteron propiyonat ve benzeri ürünlerin üretimi için. Potasyum sabunu, alkalin piller, kozmetik ürünleri (soğuk krem, krem ​​ve şampuan gibi) için hafif sanayi. Boya endüstrisinde, mavi RSN'nin azaltılması gibi boyaların üretimi için potasyum Humat vb. Elektrokimyasal endüstride, galvanik, heykel vb. Için. Tekstil endüstrisinde, baskı ve boyama, ağartma ve merserize etme ve çok sayıda insan elyafı elyaf, polyester elyaf ana hammadde imalatı için kullanılmaktadır. Buna ek olarak, aynı zamanda metalürjik ısıtıcılar ve deri yağ giderme vb. Için de kullanılır.

3, ilaç için kimyasal hammadde, Potasyum Humat ev kimyasalları ve benzeri.

4, analitik reaktifler, sabunlaşma reaktifleri, karbondioksit ve nem absorbe edici olarak kullanılır.

5, yıkama sabunu, şampuan yumuşak sabun, krem, soğuk krem, şampuan ve diğer hammadde imalatı için kimya sanayi. Progesteron, vanilya ve diğer hammaddelerin imalatı için ilaç endüstrisi. Boya endüstrisi melamin boyaları yapmak için kullanılır. Potasyum Humat Pil endüstrisi, alkalin piller yapmak için kullanılır.


Contact Us

Ekle: C1008 Xinyidai International, 7 Xixie Road, Xi'an Çin 710065

Tel: 86-29-63652300

E-posta: info@agronaturetech.com

Web: www.agronaturetech.com

Copyright © Xi'an Naturetech Co, Ltd